עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
מעל לעשור כותבת ומבקרת אתרים בתחומים שונים, חייה ונושמת את הרשת.
חיפוש

עיצוב גינה באמצעות טוף

29/05/2018 16:30
רונה

האביב כבר אוטוטו בפתח, ואתו הולכות ומתגבשות להן גם תכניות חדשות לעיצוב הגינה והבית, תקופה של התחדשות והתרעננות לאחר החורף הקר וההסתגרות בבית תחת הפוך. חושבים על עיצוב מחדש של הגינה הבלויה או מעצבים גינה מאפס בבית חדש? כדאי שהפעם תעשו זאת נכון סוף סוף, עם טוף איכותי לגינה שישדרג אותה כמה רמות למעלה ויותיר אותה רעננה כל הזמן ולטווח רחוק. הוא מגיע במגוון צורות וגדלים, בואו לגלות כיצד מעצבים גינה עם טוף!


טוף לגינה – קווים לדמותו


אם טרם יצא לכם להכיר את הטוף מקרוב, חשוב שתדעו כי תפקידו העיקרי של טוף לגינה לשמש כחיפוי לקרקע, כאשר ניתן לחפות אתו הן את הגינה, והן לעשות בו שימוש במצעי גידול, אדניות, תעלות ניקוז, ניקוז לגגות, ועוד. למעשה, סביר להניח שאתם כבר רואים את הטוף כמעט בכל מקום סביבכם כשאתם נמצאים בחוץ, שכן הוא נראה פעמים רבות בצידי דרכים ציבוריות, בריכות, חצרות ציבוריות, בתים משותפים וכיוצא באלה.

צורותיו של הטוף מגוונות והוא עשוי להופיע במגוון צבעים וגדלים; אדום או שחור, צהוב, מעורב וכדומה, כשמדובר בעצם בסוג של סלע רך ונקבובי הנוצר מחומר וולקני שנפלט במקור מהתפרצות הרי געש ועבר תהליך דחיסה.מדוע גם אתם זקוקים לטוף לגינה?


יתרונו העיקרי של הטוף נעוץ בכך שהוא מהווה פתרון חסכוני, פשוט ויעיל לכל מי שמחפש דרך לעצב את הגינה שלו כך שתראה מושקעת ומטופחת במיוחד. יותר מכך, הוא מצליח לשמר את המראה המטופח של הגינה והשטח בו משלבים אותו לזמן רב מאחר ומדובר בחומר יציב ללא עשבים או שאריות אורגניות כלשהן, ואף ללא חלקיקי חרסית. כמו כן, בזכות הטוף תוכלו למנוע בקלות לכלוך מיותר בגינה או התזה של בוץ על דפנות הקיר של הבית הבאות במגע עם האדמה בגינה.


הטוף על כל סוגיו


טוף נבדל בעיקר בצבעים, גדלים ומרקמים, והוא יכול להגיע כטוף במצב טחון המשמש כמצע לשתילה או כטוף גרוס שמשלבים בתערובות של אדמה למשל, יש טוף עבה היעיל ביותר לחיפוי שטחים ושיפור ניקוז במיכלים, עיצוב שבילים ועוד. ניתן לערבב כמה סוגים או צבעים שישתלבו בצורה הרמונית ויפה עם הגינה, מאחר ולטוף יש מראה טבעי ולא תעשייתי והוא נעים להליכה עליו. כיום תוכלו לרכוש את הטוף בכמויות ואריזות שונות; שקיות ענק או שקים, בתפזורת וכדומה, לפי הצרכים והתקציב שלכם לעיצוב הגינה.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: