עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
מעל לעשור כותבת ומבקרת אתרים בתחומים שונים, חייה ונושמת את הרשת.
חיפוש

שלבים נכונים להתקנת דשא סינטטי

29/05/2018 16:18
רונה

דשא סינטטי הוא האלטרנטיבה היעילה והנפוצה ביותר היום לדשא רגיל, וכיום קשה למצוא חצרות וגינות שאין בהן לפחות משטח אחד של דשא מסוג כזה. הוא חסכוני ועמיד, קל מאוד לתחזק אותו בטווח הרחוק, והוא יכול להחזיק מעמד במשך תקופות ארוכות תחת כל מזג אוויר. רוצים לגלות איך להתקין את הדשא הסינטטי בגינה שלכם? קבלו את כל השלבים הכרוכים בהתקנה נכונה.


התקנת דשא סינטטי בגינה – כך תעשו את זה נכון

אז איך וממה מתחילים? כיצד מוודאים שההתקנה מתבצעת על הצד הטוב ביותר ושאין צורך לחזור אחורה ולתקן את מה שכבר עשיתם? עוקבים אחר השלבים הבאים, לאט לאט ובזהירות:1.    ריסוס וניקוי השטח – חשוב לוודא שהאדמה שעל גבה אתם עומדים להתקין את המשטח הסינטטי נקייה מעשבייה על ידי ריסוס עם קוטל עשבים, זאת על מנת שלא יבצבצו עשבים שוטים מתחת לדשא החדש שלכם. כך גם רצוי לנקות את האדמה מאבנים או כל לכלוך אחר שעלול להימצא עליה. בנוסף, מומלץ לפזר חצץ מתחת למשטח הסינטטי, זאת בכדי שהוא יהיה באותו הגובה עם המשטחים איתם הוא אולי גובל, כמו לדוגמא ריצוף של הבית או המרפסת, דק, פרקט וכיוצא באלה.


2.    תיחום – בהתקנה מקצועית ואיכותית, תוחמים את האזור עליו מותקן המשטח באמצעות אבנים, פלסטיק מיוחד, עץ ועוד.


3.    שכבת הגנה – לאחר שהשקענו בניקיון האדמה ותיחומה יש לדאוג לשכבת הגנה שתונח ממש מתחת לדשא הסינטטי, ותפקידה יהיה שוב למנוע כל צמיחה של עשבייה שוטה ולהגן על הדשא החדש.


4.    התקנת הדשא – והנה הגענו לשלב החשוב מכל, התקנת המשטח הסינטטי. ראשית חשוב לשים לב לכוון הסיבים וכיישנה אחידות בין כל היריעות השונות שמחברים אחת לשנייה. שנית, יש לחתוך את עודפי הדשא באמצעות סכין ובזהירות יתרה שלא לפגוע בדשא הסינטטי. כמובן שלפני ההתקנה יש להניח את המרבדים בצורה שתמקסם את ניצולם ותתאים לשטח בצורה האופטימלית. ההתאמה בין המרבדים צריכה להיות מדויקת עם מינימום חיבורים ומבלי שמשטח אחד עולה על השני.


5.    שלב ההדבקה – הדבקת היריעות תעשה על ידי דבק מיוחד ושפכטל, ולאחר שהדבק מתייבש, הידוק וקיבוע מוקפד של הדשא הסינטטי. ישנם סוגים של דשא סינטטי שיצריכו מכם לפזר עליו חול ייעודי ולגרום לו להיספג במשטח, מה שעוזר לעמידות הדשא הסינטטי לשנים רבות. לאחר פיזור החול יש להבריש את הדשא בעזרת מטאטא או מברשת.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: